Co je anhydritová podlaha a jaké jsou její vlastnosti?

Jiří Louda radí

 • Při pokládce dodržte minimální a maximální teplotu místnosti povolenou výrobcem.
 • Pokud plánujete podlahovou krytinu lepit, je nutné anhydrit strojně zbrousit.
 • U plovoucích podlah postačuje seškrábnutí povrchového šlemu, přesto doporučuji strojové zbroušení i zde. Při změně krytiny v budoucnu to již nebudete muset absolvovat.

Lité anhydritové podlahy

Anhydritové podlahy jsou typem lité podlahy, moderního nástupce podlah betonových. Dobře vám poslouží jako zcela rovná podlahová konstrukce při rekonstrukci i výstavbě nových obytných i komerčních prostor. Lze je s výhodami použít i v kombinaci s tepelnou, kročejovou nebo akustickou izolací nebo podlahovým vytápěním.

Při využití anhydritové podlahy nejste díky její univerzálnosti prakticky nijak omezeni při volbě finální podlahové krytiny. Anhydritové podlahy můžete mít v interiéru prakticky všude, až na některé výjimky – zapovězeny jim jsou trvale vlhké prostory, kterými jsou například bazény či prádelny. Ale nebojte se, i pro takové případy pro vás máme řešení.

V porovnání s klasickou betonovou podlahou mají anhydritové podlahy řadu výhod, kvůli kterým byste o jejich využití měli minimálně přemýšlet:
 

Dopřejte nohám komfort a pohodu

 • Anhydritová podlaha má výjimečně hladký a rovný povrch – nevyžaduje tedy finální stěrkování a, pokud chcete, můžete ji využít i jako finální nášlapnou vrstvu
 • Nebo si na ni můžete nechat položit jakoukoli podlahovou krytinu od dlažby přes dřevěnou podlahu a koberec až třeba po vinyl

Ozvěte se nám

Hledáte další informace k anhydritovým podlahám, rekonstrukcím nebo nové výstavbě?

Zavolejte mi na číslo

737 379 440

nebo mi napište.

Anhydrit má řadu technických výhod

 • Neobsahuje alergeny
 • Je pevný i bez výztuží – při správném provedení nepraská a nevznikají spáry
 • Má nižší hmotnost
 • Rychlá pokládka – při pokládce se používá čerpadlo
 • Neplýtvá se – míchá se přímo na místě a na přesné množství
 • Bez připojené elektriky – čerpadlo má vlastní zdroj energie
 • Krátké technologické pauzy – na novou podlahu můžete vstoupit již druhý nebo třetí den

Anhydrit je ideální pro podlahové vytápění

 • Lepší tepelná vodivost – až o 20 % oproti betonové podlaze
 • Nižší výška pokládky nad vytápěním – teplo je blíže vašim nohám, neprohřívá se tak silná vrstva
 • Lepší kontakt s podlahovým vytápěním – nevznikají nevylitá místa

Anhydritová podlaha od Loudy?

Nemusíte se rozhodovat hned. Jste‑li z měst Hradec Králové, Pardubice, Chrudim nebo jejich okolí, klidně mi zavolejte na číslo 737 379 440 nebo mi napište a můžeme spolu projít vaše představy, na jejichž základě vám připravím další podklady a reference. Rozhodnutí o realizaci je pak jen a jen na Vás.
 


Pošlete mi váš kontakt a pár informací k Vašemu projektu. Ozvu se Vám zpět a probereme spolu možnosti realizace vašich představ.

Volby formuláře
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poučení o zpracování osobních údajů
Po odeslání bude společnost Jiří Louda (IČ: 701 73 397) zpracovávat a spravovat v souladu se Zákonem o ochraně osobních údajů 101/2000 Sb. a v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679 poskytnuté osobní údaje za účelem vyřízení mého požadavku uplatněného touto formou, a to po dobu nezbytnou pro vyřízení mého požadavku, nebude-li souhlas odvolán dříve. více

Beru na vědomí, že poskytnutím osobních údajů Správci mám právo na: (I) na přístup k osobním údajům, (II) na opravu nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (III) podání vysvětlení v případě podezření, že zpracování mých osobních údajů narušuje ochranu mého osobního a soukromého života nebo že osobní údaje jsou zpracovávány v rozporu s právními předpisy, (IV) požadovat nápravu situace, která je v rozporu s právními předpisy, zejména formou zastavení nakládání s osobními údaji, jejich opravou, doplněním či odstraněním, (V) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů, (VI) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistí-li se, že byly zpracovávány protiprávně, (VII) na přenositelnost údajů a (VIII) právo vznést námitku, po níž zpracování mých osobních údajů ukončí, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad zájmy nebo právy a svobodami subjektu údajů, zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků.

Hledej na stránkách

Novinky

Sádrokartony

Provádíme veškeré SDK  konstrukce.

Dekorativní stěrky

Provádíme veškeré typy dekoračních štuků a stěrek, provádíme malířské práce, provádíme lepení tapet.

cena na míru pro každého

© Stavby Louda 2014 | design: sittaproduct.com | vyrobil INET-SERVIS.CZ