Co je vinylová podlaha a jaké jsou její vlastnosti?

Jiří Louda radí

 • Před pokládkou vinylové podlahy se ujistěte o rovnosti povrchu, případně jej nechejte vyrovnat stěrkou určenou pro váš podklad.
 • Před pokládkou ponechte dílce v horizontální poloze v místnosti, ve které budou položeny, alespoň 24 hodin.
 • Při pokládce nepodceňujte minimální a maximální teplotu místnosti povolenou výrobcem vinylové podlahy. Podlahu v žádném případě nenechte přemrznout.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy patří do skupiny PVC podlah, kam patří i měkčené PVC, které je prakticky každému notoricky známé například ze školních tříd. Pokud však dnes někomu řeknete výraz vinylové podlahy, uvidí pod ním spíše moderní podlahovou krytinu zvanou tvrzený vinyl nebo LVT (zkratka z anglického Luxury Vinyl Tiles).

Za velkou oblibou a rozšířením vinylových podlah v domácnostech a kancelářských prostorách stojí především značné výhody, které svým majitelům oproti jiným typům podlah vinyl poskytne.

Proč volit vinylovou podlahu?

 • Je odolná proti opotřebení – zvládne vysokou zátěž a spadlý nůž nebo dětské autíčko vinylové podlaze rozhodně neublíží.
 • Je pocitově teplá – což je příjemné pro vaše nohy.
 • Je tichá – při vhodném výběru a pokládce nemusejí sousedé slyšet každý váš krok nebo spadlý předmět.
 • Zvládne i nějakou tu vodu – vybrané typy můžete mít i v koupelně nebo ve sklepě.
 • Hodí se do moderních i rustikálních prostor – vyberte si tu svoji vinylovou podlahu, volit můžete z řady dekorů od dřeva a korku přes dlažbu až po kámen, dekory můžete i kombinovat.
 • Řada typů je vhodná i pro podlahové vytápění.

Ozvěte se nám

Hledáte další informace k vinylovým podlahám, rekonstrukcím nebo nové výstavbě?

Zavolejte mi na číslo

737 379 440

nebo mi napište.

Výše uvedené výhody vyplývají z kombinace jednotlivých vrstev vinylové podlahy. Každý výrobce, případně každá řada vinylových podlah, může mít odlišné složení vrstev. To se liší v závislosti od způsobu pokládky podlahy (plovoucí vs. lepená) nebo určení podlahy (např. do obytných místností, do vlhkých prostor, do zatěžovaných prostor – kanceláří nebo předsíně). Plovoucí vinylová podlaha tak může například obsahovat tyto, ale i další vrstvy:

 • odolná ochranná pochozí vrstva,
 • vinylová vrstva s dekorem,
 • pevná vrstva (např. HDF),
 • vrstva se zámkem/spojovacím systémem pro plovoucí podlahy,
 • tlumící vrstva pro tlumení kročejového hluku.

Vinylová podlaha od Loudy?

Nemusíte se rozhodovat hned. Jste-li z měst Hradec Králové, Pardubice, Chrudim nebo jejich okolí, klidně mi zavolejte na číslo 737 379 440 nebo mi napište a můžeme spolu projít vaše představy, na jejichž základě vám připravím další podklady a reference. Rozhodnutí o realizaci je pak jen a jen na Vás.
 


Pošlete mi váš kontakt a pár informací k Vašemu projektu. Ozvu se Vám zpět a probereme spolu možnosti realizace vašich představ.

Volby formuláře
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poučení o zpracování osobních údajů
Po odeslání bude společnost Jiří Louda (IČ: 701 73 397) zpracovávat a spravovat v souladu se Zákonem o ochraně osobních údajů 101/2000 Sb. a v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679 poskytnuté osobní údaje za účelem vyřízení mého požadavku uplatněného touto formou, a to po dobu nezbytnou pro vyřízení mého požadavku, nebude-li souhlas odvolán dříve. více

Beru na vědomí, že poskytnutím osobních údajů Správci mám právo na: (I) na přístup k osobním údajům, (II) na opravu nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (III) podání vysvětlení v případě podezření, že zpracování mých osobních údajů narušuje ochranu mého osobního a soukromého života nebo že osobní údaje jsou zpracovávány v rozporu s právními předpisy, (IV) požadovat nápravu situace, která je v rozporu s právními předpisy, zejména formou zastavení nakládání s osobními údaji, jejich opravou, doplněním či odstraněním, (V) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů, (VI) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistí-li se, že byly zpracovávány protiprávně, (VII) na přenositelnost údajů a (VIII) právo vznést námitku, po níž zpracování mých osobních údajů ukončí, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad zájmy nebo právy a svobodami subjektu údajů, zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků.

Hledej na stránkách

Novinky

Sádrokartony

Provádíme veškeré SDK  konstrukce.

Dekorativní stěrky

Provádíme veškeré typy dekoračních štuků a stěrek, provádíme malířské práce, provádíme lepení tapet.

cena na míru pro každého

© Stavby Louda 2014 | design: sittaproduct.com | vyrobil INET-SERVIS.CZ