Sádrokarton - využití a výhody

Výhody sádrokartonu

 • Rychlá výstavba
 • Rovný povrch
 • Možnosti tvarování
 • Snadná povrchová úprava
 • Snadné vedení instalací
 • Možnost tepelné i zvukové izolace
 • Pomáhá udržovat optimální klima

Co je sádrokarton?

Sádrokarton je systém suché výstavby nenosných konstrukcí vhodný především pro rychlou stavbu příček a podhledů v obytných a kancelářských prostorách. 

Sádrokartonová deska je sendvičem z lisované sádrové hmoty a pevného papíru. Desky mohou obsahovat i další látky a vrstvy, které dále zvyšují užitné vlastnosti – například odolnost proti vlhku nebo požáru.

Sádrokarton má nízkou hmotnost, takže jej můžete použít i tam, kde byste jiné materiály nemohli použít kvůli vysokému statickému zatížení.
 

Kde se sádrokarton používá?

Sádrokarton můžeme použít při rekonstrukcích interiérů bytů, kanceláří a domů, ale i při nové výstavbě. Má mnoho variant a využijete jej při montáži příček, stropních podhledů, předsazených stěn i k vyrovnání stěn lepením (tzv. suchá omítka).

V příčkách, za podhledy a za předsazenými stěnami snadno, úhledně a bez sekání schováte i různé typy rozvodů, například elektro, vodu, datovou síť nebo vzduchotechniku.

Díky takzvaným ohýbatelným sádrokartonům, kdy lze malé tloušťky ohýbat i do poměrně malých poloměrů, vám dokážeme vytvořit i zaoblené podhledy a různé klenby.

Sádrokarton je vhodný nejen pro obytné místnosti a kanceláře, ale lze jej úspěšně použít i při rekonstrukci koupelny nebo kuchyně. Zde je však z důvodu vyšší vlhkosti nutné sáhnout po jeho impregnované variantě.
 

Ozvěte se nám

Hledáte další informace k sádrokartonům, rekonstrukcím nebo nové výstavbě?

Zavolejte mi na číslo

737 379 440

nebo mi napište.

Výhody montáže sádrokartonu od Stavby Louda

 • Při montáži používáme metodu čistého broušení, takže vám při stavebních pracech nezaprášíme byt.
 • Jsme elektrikáři. Vše si sami nataháme, dopojíme a připravíme pro zaklopení deskami. Práce tak odsýpá a nikde nevázne.
 • Jsme pravidelně školeni a pracujeme dle aktuálních doporučených postupů stanovených výrobcem použitého stavebního systému.
 • Díky našim znalostem vám navrhneme detaily konstrukce a její napojení na okolí s ohledem k vámi požadovaným akustickým, tepelným a požárním vlastnostem.

Sádrokarton od Loudy?

Nemusíte se rozhodovat hned. Jste‑li z měst Hradec Králové, Pardubice, Chrudim nebo jejich okolí, klidně mi zavolejte na číslo 737 379 440 nebo mi napište a můžeme spolu projít vaše představy, na jejichž základě vám připravím další podklady a reference. Rozhodnutí o realizaci je pak jen a jen na Vás.
 


Pošlete mi váš kontakt a pár informací k Vašemu projektu. Ozvu se Vám zpět a probereme spolu možnosti realizace vašich představ.

Volby formuláře
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poučení o zpracování osobních údajů
Po odeslání bude společnost Jiří Louda (IČ: 701 73 397) zpracovávat a spravovat v souladu se Zákonem o ochraně osobních údajů 101/2000 Sb. a v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679 poskytnuté osobní údaje za účelem vyřízení mého požadavku uplatněného touto formou, a to po dobu nezbytnou pro vyřízení mého požadavku, nebude-li souhlas odvolán dříve. více

Beru na vědomí, že poskytnutím osobních údajů Správci mám právo na: (I) na přístup k osobním údajům, (II) na opravu nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (III) podání vysvětlení v případě podezření, že zpracování mých osobních údajů narušuje ochranu mého osobního a soukromého života nebo že osobní údaje jsou zpracovávány v rozporu s právními předpisy, (IV) požadovat nápravu situace, která je v rozporu s právními předpisy, zejména formou zastavení nakládání s osobními údaji, jejich opravou, doplněním či odstraněním, (V) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů, (VI) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistí-li se, že byly zpracovávány protiprávně, (VII) na přenositelnost údajů a (VIII) právo vznést námitku, po níž zpracování mých osobních údajů ukončí, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad zájmy nebo právy a svobodami subjektu údajů, zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků.

Hledej na stránkách

Novinky

Sádrokartony

Provádíme veškeré SDK  konstrukce.

Dekorativní stěrky

Provádíme veškeré typy dekoračních štuků a stěrek, provádíme malířské práce, provádíme lepení tapet.

cena na míru pro každého

© Stavby Louda 2014 | design: sittaproduct.com | vyrobil INET-SERVIS.CZ